Fotografia ślubna – na co zwrócić uwagę?

fotografia-slubnaFotografia ślubna – na co zwrócić uwagę?

 

Wspólne oglądanie ślubnych pamiątek to jedno z najmilszych zajęć każdej pary nowożeńców. Najważniejsze pamiątki – ślubne fotografie – muszą więc być na najwyższym poziomie. Wybór fotografa powinien być poprzedzony wnikliwym prześledzeniem portfolio dostępnych fotografów i wybraniem takiego, którego styl będzie w pełni odpowiadał naszym preferencjom. Jak wybrać swojego fotografa na ślub?

 

Wybór fotografa na długo przed ceremonią

 

Podczas długotrwałego przygotowania ślubu zapominamy o wyjątkowej roli fotografa. Skupiając się na wyborze sukienki, tortu, ustalaniu liczby gości zostawiamy to na ostatnią chwilę, a tymczasem wybór artysty i zabukowanie terminu wykonania zdjęć powinien być jedną z pierwszych podjętych decyzji. Zdolni, a więc najbardziej rozchwytywani fotografowie mają zaplanowane sesje z wyprzedzeniem rocznym, a czasem nawet dwuletnim! Pamiętajmy o tym, zwłaszcza jeśli ślub planujemy w jednym z najpopularniejszych terminów (od czerwca do września).

 

Dobry fotograf i jego umiejętności

 

Rozpoczynając wybór postarajcie się obejrzeć jak najwięcej fotografii ślubnych, aby ustalić, jaka estetyka najbardziej do was przemawia. Ślubna fotografia to nie tylko umiejętność wykonywania ładnych zdjęć. Na rynku znajdziemy mnóstwo fotografów mniej lub bardziej uzdolnionych i doświadczonych, jednak aby wykonywać dobre zdjęcia ślubne należy mieć dodatkowe predyspozycje. Prawdziwy artysta musi mieć oko do szczegółów. Nie pozwól na to, aby kiepski refleks wybranego przez ciebie fotografa pozbawił cię możliwości powrotu do najcenniejszych ślubnych wspomnień.

Przed wyborem warto poznać osobę, która będzie wykonywała nasze zdjęcia. Istotny jest jej charakter: fotograf będzie towarzyszyć wam podczas przeżywania intymnych i wzruszających chwil, więc jego osoba powinna wtopić się w tło lub pasować wam charakterologicznie. Jeśli fotograf będzie działał na was pozytywnie, wywoływał pozytywne emocje, a jego energia pozwoli wam się wyluzować: świetnie! Trafiliście na swojego człowieka. Dobre emocje i nieskrępowanie będą widoczne na zdjęciach.

 

Umowa z fotografem ślubnym

 

Formalny aspekt wykonania pracy jest równie ważny: podczas rezerwowania terminu należy koniecznie podpisać umowę, która zabezpieczy prawa obu stron. Podczas jej podpisywania ustalcie termin, koszt usługi i edycji zdjęć, czas pracy fotografa i czas, po którym otrzymacie fotografie. Umowa pozwoli wam uniknąć problemów w razie nieuczciwego usługodawcy lub wypadku losowego.

 

Post Author: Fotos7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *